Masz pytanie? Napisz lub Zadzwoń!

Odpowiemy na Twoje pytania

biuro@telvinet.pl

Strona główna » Oferta » Sklep internetowy

Co to jest sklep internetowy i jak powstaje?

Sklep internetowy ma zastąpić sprzedawcę – musi być tak przygotowany, aby klient został obsłużony, jak w realnym sklepie. Produkty w sklepie internetowym poukładane są na wirtualnych półkach wg kategorii. Każda kategoria posiada grupę towarów z opisem, zdjęciami, atrybutami (cechami), ceną, ewentualnymi promocjami.
Odpowiednie zaprezentowanie towaru na półce w realnym sklepie przykuwa wzrok kupującego – ten sam efekt należy wykorzystać w sklepie internetowym. Grafika sklepu powinna być dostosowana do oferowanych produktów i wyróżniać sklep na tle konkurencji.

Nowoczesny e-sklep musi być czytelny, łatwy w obsłudze, ładny graficznie, a przede wszystkim bezpieczny, gdyż przechowuje wrażliwe dane klientów - niezbędny jest certyfikat SSL (szyfrowanie transmisji danych w sieci). W ramach abonamentu oferujemy opiekę techniczną nad stroną - ochronę przed włamaniem na www (stały nadzór nad oprogramowaniem strony) oraz rozwój technologiczny sklepu. Jest to bardzo ważne, gdyż strona niepilnowana przez administratora jest podatna na ataki hakerów, włamania, przejęcia treści i blokady w Internecie. Każdemu klientowi przydzielony jest opiekun, doradca prowadzący firmę.

Wybór technologii

Na rynku istnieje co najmniej kilkanaście rodzajów sklepów internetowych. Jak zatem wybrać ten właściwy? Czy lepszy jest gotowy sklep na tzw."darmowej platformie" czy abonamentowy?


Rozpatrzmy za i przeciw każdego rozwiązania.

Sklep "gotowy" zintegrowany z darmowym cms
to np. WooCommerce na Wordpress. Jest to bardzo popularne, kompleksowe narzędzie do zarządzania stroną i sprzedażą internetową. Doskonałe dla osób, które poradzą sobie z samodzielną konfiguracją i administrowaniem, aktualizacją oprogramowania i ochroną przed włamaniami. Mnogość szablonów i wtyczek (nie zawsze darmowych, a coraz częściej płatnych nawet kilkaset złotych) pozwala na wręcz nieograniczony rozwój. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcemy rozbudować stronę/sklep o niestandardowe rozwiązanie lub gdy coś się stanie ze stroną: włamanie, przestarzałe oprogramowanie, wtyczka lub szablon niekompatybilne z wersją programu. Osobom, które nie mają wiedzy z zakresu programowania pozostaje poszukać specjalisty z zakresu tego rozwiązania technologicznego. I tu pojawia się problem: czas i koszty. Czas, w którym strona/sklep internetowy nie działa (a więc i nie zarabia) i szukany jest człowiek do naprawy oraz koszty tego człowieka - nawet kilka tysięcy zł. Samo wdrożenie sklepu w kwocie "tylko" 2000 zł na start i samodzielna jego obsługa może urosnąć do kilku lub kilkunastu tysięcy przy większych wymaganiach lub problemach.

 

Sklep abonamentowy to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują opieki technicznej przy wdrożeniu i prowadzeniu sklepu oraz wolą stałą opiekę techniczną nad swoim sklepem. Koszt takiego  abonamentu zaczyna się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie - dochodzi do kilkuset przy skomplikowanych, indywidualnych rozwiązaniach. W ramach takiego abonamentu udostępniana jest gotowa platforma sprzedażowa i pomoc techniczna przy prowadzeniu sklepu. Programiści dostosowują oprogramowanie do zmieniających się trendów i udostepniają nowości w ramach abonamentu sklepu. W każdej chwili można zwrócić się o pomoc do swojego opiekuna technicznego.

Rozwiązania zastosowane w naszym sklepie

Rozwiązania zastosowane w naszym sklepie:
-  montaż java skryptu do wyświetlania reklam (banner)
-  wyszukiwarka produktów z podpowiedziami
-  nowości, promocje, produkty polecane, bestsellery
-  płatności internetowe: PayU, PayPal, Przelewy 24 (DotPay)
-  sprzęg z dostawcami: Paczkomaty, Poczta Polska - punkty odbioru
-  zakupy z rejestracją lub jako gość (grupy odbiorców)
-  integracja z porównywarkami
-  zarządzanie treścią - dodawanie stron informacyjnych, opisowych, opisywanie stron do pozycjonowania
-  newsletter do zarejestrowanych klientów sklepu
-  historia zamówień
-  system rabatowy
-  kody rabatowe,
-  recenzje do produktów
-  znak wodny na zdjęciu

Wdrożenie i koszty

Wdrożenie sklepu to wybór szaty graficznej, szablonów prezentacji produktów i obsługi systemu sprzedaży (koszyk, listy wysylane do klientów itp.), wybór sposobów płatności, dostaw, zaprogramowanie systemu rabatów. Każdy etap obsługi klienta w realnym sklepie musi być odzwierciedlony w sklepie internetowym, stąd proces ten wymaga konsultacji z klientem i ścisłej współpracy. Telvinet zapewnia w ramach wdrożenia i późniejszej obsługi sklepu opiekuna klienta, który pośredniczy pomiędzy klientem a działem technicznym.  

Koszt wdrożenia sklepu z indywidualną grafiką - od 3500 zł netto.

Koszt utrzymania sklepu  - od 100 zł netto/miesiąc + wybrany pakiet hostingowy.