Jesteś w dziale: Strona główna » Oferta » Sklep internetowy

Co to jest sklep internetowy i jak powstaje?

Sklep internetowy ma zastąpić sprzedawcę – musi być tak przygotowany, aby klient został obsłużony, jak w realnym sklepie. Produkty w sklepie internetowym poukładane są na wirtualnych półkach wg kategorii. Każda kategoria posiada grupę towarów z opisem, zdjęciami, atrybutami (cechami), ceną, ewentualnymi promocjami.

Odpowiednie zaprezentowanie towaru na półce w realnym sklepie przykuwa wzrok kupującego – ten sam efekt należy wykorzystać w sklepie internetowym.

Grafika sklepu powinna być dostosowana do oferowanych produktów i wyróżniać sklep na tle konkurencji.

Nowoczesny e-sklep musi być czytelny, łatwy w obsłudze, ładny graficznie, a przede wszystkim bezpieczny, gdyż przechowuje wrażliwe dane klientów - niezbędny jest certyfikat SSL (szyfrowanie transmisji danych w sieci).

W ramach abonamentu oferujemy opiekę techniczną nad stroną - ochronę przed włamaniem na www (stały nadzór nad oprogramowaniem strony) oraz rozwój technologiczny sklepu. Jest to bardzo ważne, gdyż strona niepilnowana przez administratora jest podatna na ataki hakerów, włamania, przejęcia treści i blokady w Internecie.

Każdemu klientowi przydzielony jest opiekun, doradca prowadzący firmę.

Wybór technologii

Na rynku istnieje co najmniej kilkanaście rodzajów sklepów internetowych.
Jak zatem wybrać ten właściwy?
Czy lepszy jest gotowy sklep na tzw."darmowej platformie" czy abonamentowy?


Rozpatrzmy za i przeciw każdego rozwiązania.

Sklep "gotowy" zintegrowany z darmowym cms to np. WooCommerce na Wordpress. Jest to bardzo popularne, kompleksowe narzędzie do zarządzania stroną i sprzedażą internetową. Doskonałe dla osób, które poradzą sobie z samodzielną konfiguracją i administrowaniem, aktualizacją oprogramowania i ochroną przed włamaniami. Mnogość szablonów i wtyczek (nie zawsze darmowych, a coraz częściej płatnych nawet kilkaset złotych) pozwala na wręcz nieograniczony rozwój. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcemy rozbudować stronę/sklep o niestandardowe rozwiązanie lub gdy coś się stanie ze stroną: włamanie, przestarzałe oprogramowanie, wtyczka lub szablon niekompatybilne z wersją programu. Osobom, które nie mają wiedzy z zakresu programowania pozostaje poszukać specjalisty z zakresu tego rozwiązania technologicznego. I tu pojawia się problem: czas i koszty. Czas, w którym strona/sklep internetowy nie działa (a więc i nie zarabia) i szukany jest człowiek do naprawy oraz koszty tego człowieka - nawet kilka tysięcy zł. Samo wdrożenie sklepu w kwocie "tylko" 2000 zł na start i samodzielna jego obsługa może urosnąć do kilku lub kilkunastu tysięcy przy większych wymaganiach lub problemach.

 

Sklep abonamentowy to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują opieki technicznej przy wdrożeniu i prowadzeniu sklepu oraz wolą stałą opiekę techniczną nad swoim sklepem. Koszt takiego  abonamentu zaczyna się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie - dochodzi do kilkuset przy skomplikowanych, indywidualnych rozwiązaniach. W ramach takiego abonamentu udostępniana jest gotowa platforma sprzedażowa i pomoc techniczna przy prowadzeniu sklepu. Programiści dostosowują oprogramowanie do zmieniających się trendów i udostepniają nowości w ramach abonamentu sklepu. W każdej chwili można zwrócić się o pomoc do swojego opiekuna technicznego.

Czym jest TiShop?

TiShop to rozszerzenie naszego TiCMS'a
pozwalające na prezentację produktów w formie:

  • sklepu internetowego
  • katalogu produktów z zapytaniem o cenę
  • systemu wsparcia dla handlowców (wybrane sekcje oferty dostępne dopiero po zalogowaniu)
  • systemu sprzedaży hurtowej.

Sklep TiShop pracuje w modelu ASP (Application Service Provider) co oznacza, że całe środowisko operacyjne umieszczone jest na serwerach Telvinetu i wynajmowane właścicielowi sklepu w formie abonamentu. W ten sposób sklep TiShop bazuje na jednym, stale monitorowanym i rozwijanym oprogramowaniu na centralnym serwerze, co pozwala na szybkie reagowanie w razie jakiegoś błędu i udostępnienie wszystkim użytkownikom naszego sklepu  poprawionej funkcjonalności w bardzo którkim czasie i bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Rozbudowa oprogramowania sklepu jest również udostępniana wszystkim jego abonentom.

Rozwiązania zastosowane w naszym sklepie:

1. Zarządzanie produktami

Proste zarządzanie zasobami sklepu. Kategoryzowanie produktów. Szablony prezentacji produktów. Zaawansowane wyszukiwanie produktów.

2. Rejestracja użytkowników

Możliwość wyboru opcji dostępności sklepu (bez logowania lub po wcześniejszej rejestracji). Przynależność użytkowników do różnych grup rabatowych.

3. Zarządzanie treścią

Dodawanie stron informacyjnych, opisowych. Narzędzia do samodzielnego zarządzania sklepem. Prosta aktualizacja treści strony internetowej.

4. Integracje z porównywarkami cen

Integracja z popularnymi porównywarkami: Ceneo, Nokaut, Radar.

5. Integracja z Baselinker

Eksport produktów do serwisu Baselinker, a stąd m.in. wystawianie produktów do Allegro i korzystanie z innych paltform sprzedażowych.

6. Płatności

TiShop obsługuje płatności internetowe PayU, PayPal, Przelewy 24 (możliwość doprogramowania z innymi operatorami płatności).

7. Dostawy

Rozbudowany moduł dostaw, pozwalający na bardzo precyzyjne kalkulowanie kosztów w zakresie ceny, wagi, objętości.
Sposoby wysyłki poprzez: Simple InPost, Poczta Polska, UPS, odbiór osobisty.

8. Nowości, promocje, produkty polecane, bestsellery

Proste zarządzanie zasobami sklepu. Dodaj unikalne flagi do oferowanych produktów takie jak: nowości, promocje, produkty polecane, bestsellery.

9. Zaawansowane wyszukiwanie produktów

Wyszukaj produkty korzystając z wyszukiwarki z automatycznymi podpowiedziami.

10. Historia zamówień

Zarządzaj zamówieniami, przeglądaj historię zamówień.

11. System rabatowy

Zarządzaj rabatami, przydzielaj użytkowników do przygotowanych grup rabatowych.

12. Kody rabatowe

Przygotuj unikalne kody rabatowe, zarządzaj kodami.

13. Budowa otwarta aplikacji i bezpłatne aktualizacje

Bezpłatna opieka techniczna nad zastosowanym w platformie oprogramowaniem. Darmowe aktualizacje programu. Nowe moduły i funkcje sklepu.

14. Newsletter

Wysyłaj newsletter do zarejestrowanych klientów sklepu. Twórz samodzielnie listy reklamowe.

15. Narzędzia marketingowe

Promocje, nowości, wyprzedaże. Rabaty cenowe i poziomy cenowe. Mechanizmy motywacyjne i systemy lojalnościowe dla stałych klientów.

16. Dostępność produktów

Zarządzanie dostępnością produktów w magazynie to nowa funkcja w sklepach TiShop. Umożliwia wprowadzanie, aktualizowanie i wyświetlanie stanów magazynowych oraz blokowanie wyświetlania produktów o stanie zerowym.

17. Recenzje do produktów, oceny

Publikuj/zarządzaj recenzjami dodanymi przez klientów do produktów.

18. Moduł importu i eksportu danych

Moduł ten umożliwia prostą, masową aktualizację podstawowych danych, takich jak: kod, EAN, nazwa, cena, stawka VAT, cena SMS oraz stan magazynowy.

19. Wersje językowe

System pozwala użytkownikowi przygotowanie serwisu w wielu wersjach językowych np. wersja polska, angielska, niemiecka.

20. Bezpłatna pomoc techniczna

Bezpłatne pełne wsparcie techniczne przez cały okres współpracy. Szkolenia, dedykowane instrukcje. Darmowe porady i konsultacje.

Wdrożenie i koszty

Wdrożenie sklepu to wybór szaty graficznej, szablonów prezentacji produktów i obsługi systemu sprzedaży (koszyk, listy wysyłane do klientów itp.), wybór sposobów płatności, dostaw, zaprogramowanie systemu rabatów. Każdy etap obsługi klienta w realnym sklepie musi być odzwierciedlony w sklepie internetowym, stąd proces ten wymaga konsultacji z klientem i ścisłej współpracy. Telvinet zapewnia w ramach wdrożenia i późniejszej obsługi sklepu opiekuna klienta, który pośredniczy pomiędzy klientem a działem technicznym.

 

Koszt zbudowania katalogu/sklepu na bazie gotowego szablonu - od 5000 zł netto.

Koszt zbudowania katalogu/sklepu z indywidualną grafiką - od 8000 zł netto.

Koszt utrzymania katalogu  - 500 zł netto/rok + wybrany pakiet hostingowy.

Koszt utrzymania sklepu  - od 200 zł netto/miesiąc.

PORTFOLIO

Wybrani klienci

Każdego miesiąca wdrażamy nowe projekty stron WWW.

Zanid
Odra Głoska
Mirs
Loretta
Schweiker
Czer Granit
Pasaż Zielińskiego
Feniks
DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH KLIENTÓW

Podstawowe informacje

Baza wiedzy Telvinet

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.