Jesteś w dziale: Strona główna » Oferta » Domeny

Domeny

Czym jest domena?

Domena jest unikatowym adresem internetowym odróżniającym Twoją firmę od innych w Internecie. Nazwa domeny powinna kojarzyć się z nazwą firmy lub rodzajem prowadzonej działalności, np. telvinet.pl, turystyka.pl. Dobrze jest, gdy nazwa jest krótka i łatwa do zapamiętania. Mimo że NASK daje możliwość rejestracji domen z polskimi znakami, to nie każde oprogramowanie poradzi sobie z obsługą takiej domeny.

.pl  czy  .com.pl?

Gdy wybierzemy już nazwę, należy się zastanowić, jaki sufiks (końcówka) będzie najodpowiedniejszy dla naszej firmy. Każda końcówka coś oznacza.

W Polsce obowiązują następujące końcówki:

plzarejestrować ją może każdy (kiedyś zarejestrować ją mogli tylko prowadzący działalność na terenie całego kraju)
com.ploznacza działalność komercyjną
org.plzarezerwowana jest dla podmiotów i organizacji prowadzących działalność niekomercyjną
net.plsugeruje przedsiębiorstwa związane z branżą internetową, np. providerów
shop.pldomeny dla sklepów internetowych
nazwamiasta.plwitryna regionalna, sugerująca lokalizację przedsiębiorstwa.

Należy też zauważyć, że w zależności od atrakcyjności końcówki zmienia się opłata za rejestrację domeny.Dostępność domeny
Wchodząc na strony poszczególnych operatorów domen można sprawdzić, czy interesująca Cię domena jest wolna, czy można ją zarejestrować.

Domeny polskie: www.dns.pl
Domeny międzynarodowe: www.whois.com
Domeny europejskie: www.eurid.eu (zakładka whois)


Rejestracja domeny

Kiedy już wybierzesz domenę, która jest wolna (lub nie wiesz jaką zarejestrować) - zgłoś się do nas. My doradzimy Ci, czy wybrana domena będzie pasowała do Twojej firmy i zarejetsrujemy ją dla Ciebie. W 2005 roku Telvinet podjął współpracę przy rejestrowaniu domen z firmą Domain Maker (obecnie Agnat).
Nasz system rejestracji domen w sposób automatyczny powiadamia klientów o terminie wygasania domeny już 30 dni przed końcem jej ważności i wysyła dokument z ceną przedłużenia na kolejny rok. Powiadomienia wysyłane są jeszcze dwukrotnie- 14 i 7 dni przed jej wygaśnięciem. Dbamy o to, aby klient nie zapomniał o przedłużeniu ważności domeny, ponieważ jest to podstawa działalności internetowej każdej firmy.

Zarejestruj domenę w Telvinecie!

Prowadzimy rejestrację domen zarówno w rozszerzeniach polskich jak i międzynarodowych.

Zlecając nam rejestrację domeny zyskasz:

  • merytoryczną i fachową opiekę
  • oszczędność czasu
  • minimum formalności
  • korzystne warunki finansowe

Podstawowe zasady rejestracji domen

  • Dozwolone jest użycie wszystkich liter od A do Z i cyfr od 0 do 9 oraz myślnika (jednak nie można go użyć na początku, ani na końcu frazy).
  • Niedozwolone jest użycie spacji w wybieranej nazwie.
  • Długość nazwy nie może przekroczyć 63 znaków.
  • Można zarejestrować dowolną nazwę, bez względu na jej znaczenie i wydźwięk.

Wniosek o rejestrację domeny

 Jeśli chcesz zarejestrować domenę, proszę wypełnić poniższy wniosek i przesłać go faksem do naszego biura na numer 71 341-48-10 lub na adres domeny@telvinet.pl

pobierz rejestracja-domeny.pdfrejestracja-domeny.pdf

Transfer domeny

Transfer domeny to procedura polegająca na odwołaniu jednego registrara (rejestratora- operatora, który obsługuje domenę) i wskazaniu innego. Transfer domeny polskiej jest procedurą bezpłatną.

Transfer domeny do Telvinet

Jeżeli chcesz, aby registrarem Twojej domeny był Telvinet na początku musisz przesłać do nas wypełniony drukowanym pismem, załączony poniżej wniosek.

Wniosek ten możesz wysłać faksem na numer 71 341 48 10 lub na adres e-mail domeny@telvinet.pl

Po otrzymaniu wniosku skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i wyjaśni szczegóły procedury transferu.

Czas trwania transferu domeny
Proces przenoszenia domeny do wybranego registrara może potrwać do 7 dni roboczych, ale zazwyczaj odbywa się w krótszym czasie - 2-3 dni robocze.
Data zmiany registrara również jest bardzo ważna. Transferując domenę z NASK należy pamiętać o tzw. okresie karencji, kiedy domena nie może być przenoszona do innych rejestratorów. Okres karencji obejmuje 24 dni przed wygaśnięciem domeny (dzień i miesiąc pierwszej rejestracji) oraz 21 dni po przedłużeniu ważności tej domeny w NASK.
W przypadku innych registrarów nie występuje okres karencji taki, jak w NASK- każda firma sama określa warunki czasowe transferu. Należy jednak pamiętać, że większość rejestratorów domen nie zgodzi się na transfer domeny bezpośrednio przed jej wygaśnięciem, jeżeli nie zostanie uiszczona opłata za kolejny rok.

Szczegóły dotyczące transferu domeny znajdują się na stronach NASK pod adresem:
http://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html

pobierz transfer-domeny.pdftransfer-domeny.pdf

Zmiana delegacji domeny

Delegacja domeny informuje nas o serwerach DNS, które obsługują daną domenę. Dzięki serwerom DNS możemy posługiwać się nazwą domeny np. telvinet.pl zamiast adresem IP. Za pomocą delegacji domeny, możesz dowolnie decydować o tym, gdzie domena zostanie skierowana. Nie ma konieczności, aby strona została umieszczona na serwerach firmy, która rejestrowała daną domenę – usługi te mogą być od siebie niezależne.

Zmiana delegacji domeny

Zmiana delegacji domeny to zmiana danych o serwerach DNS, które obsługują daną domenę. Inaczej mówiąc jest to skierowanie danej domeny na inny serwer. Zmian tych dokonuje się w danych domeny, które dotyczą wskazania serwerów DNS.

Skierowanie domeny na serwery Telvinet

Jeżeli chcesz, aby Twoja domena była obsługiwana przez Telvinet należy dokonać zmiany delegacji domeny. Możesz to zrobić samodzielnie u swojego rejestratora domeny, ale najpierw należy daną domenę wpisać do rejestru domen obsługiwanych przez serwery Telvinetu.  W tym celu prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem telefonu 71 341 48 10 lub poprzez e-mail biuro@telvinet.pl

Jaki jest koszt posiadania własnej domeny?

Cennik opłat rocznych:

Strefa domenyCena sprzedaży netto
.pl95,00 zł
.com.pl75,00 zł
Funkcjonalne w .pl jak: biz.pl, net.pl, org.pl, auto.pl itd.75,00 zł
Regionalna w .pl jak: wroclaw.pl, waw.pl itd.55,00 zł
.com84,00 zł
.net84,00 zł
.info114,00 zł
.org84,00 zł
.biz84,00 zł
.eu86,00 zł

 

W przypadku przekroczenia daty wygaśnięcia domeny konieczna jest jej reaktywacja w terminie do 14 dni od daty wygaśnięcia. Koszt tej operacji jest równy sumie cen za przedłużenie domeny oraz reaktywację - do ceny opłaty rocznej za domenę (tabelka powyżej) należy doliczyć odpowiednią kwotę za reaktywację (tabelka poniżej).

Cennik reaktywacji domen polskich

reaktywacja .pl95,00 zł
reaktywacja .fun.pl np. com.pl, biz.pl75,00 zł
reaktywacja domeny regionalnej np. wroclaw.pl55,00 zł

 

(*) podane ceny są cenami netto – zostanie do nich doliczony podatek VAT.

Faktura za utrzymywanie domeny zostanie przesłana do Państwa przez operatora po udanym zakończeniu procesu rejestracji.

Opłata roczna nie podlega zwrotowi w części lub całości.

 

Uwaga! Brak terminowej opłaty za domenę międzynarodową skutkuje jej wyłączeniem. Nie ma możliwości reaktywacji domeny międzynarodowej. Domena wystawiana jest przez rejestratorów domen (GoDaddy, The Planet) na licytację - wygrywa ten, kto zaoferuje najwyższą cenę. Aukcja trwa kilka dni, a końcowa cena domeny jest niewiadomą. Proszę zatem dochowywać terminu wpłaty za domeny międzynarodowe określonego na otrzymywanej fakturze.

PORTFOLIO

Wybrani klienci

Każdego miesiąca wdrażamy nowe projekty stron WWW.

Zanid
Odra Głoska
Mirs
Loretta
Schweiker
Czer Granit
Pasaż Zielińskiego
Feniks
DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH KLIENTÓW

Podstawowe informacje

Baza wiedzy Telvinet

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.