Jesteś w dziale: Strona główna » Oferta » Usługi dodatkowe » SSL

SSL

SSL to protokół  szyfrowania transmisji danych w sieci Internet. Pozwala on bezpiecznie przesyłać zawartość stron WWW, poczty elektronicznej, dokonywać bezpiecznych transakcji przy zakupach internetowych lub bankach on-line.

SSL jest protokołem scentralizowanym, opierającym się na systemie certyfikowania, co zapewnia nie tylko szyfrowanie transmitowanych danych, ale przede wszystkim potwierdza tożsamość serwera, z którego usług korzysta użytkownik. Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, kiedy rośnie zapotrzebowanie na elektroniczne usługi informacyjno-finansowe. Zwłaszcza, że wiele instytucji finansowych, z uwagi na duże ryzyko, jakim obciążone jest nieszyfrowane przesyłanie danych w sieci, bezwzględnie wymaga stosowania protokołu SSL dla przesyłania danych osobowych i autoryzacyjnych użytkowników.

Skuteczność szyfrowania zależy od długości używanych kluczy. Im klucz jest dłuższy, tym lepiej chroni transmitowane dane. Dzisiaj uważa się, że dopiero klucze o długości 256 bitów są bezpieczne. Krótszych nie należy stosować, ponieważ mogą zostać szybko złamane.


Certyfikat SSL jest dokumentem tożsamości wymienianym w pierwszej fazie połączenia serwera i przeglądarki WWW.
Dokument taki zawiera następujące informacje:

  • nazwę właściciela certyfikatu
  • nazwę wydawcy certyfikatu
  • publiczny klucz właściciela dla algorytmu asymetrycznego
  • cyfrowy podpis wystawcy certyfikatu
  • okres ważności
  • numer seryjny

Certyfikaty wydawane są przez niezależne i zaufane instytucje – Certfing Authorities. Wydanie certyfikatu poprzedzone jest sprawdzeniem autentyczności wnioskodawcy i jego prawa do uzyskania certyfikatu dla wnioskowanej domeny.

Akceptowalność certyfikatu SSL
Aby certyfikat był akceptowany przez konkretną przeglądarkę internetową (Internet Explorer, Mozilla itd.), instytucja certyfikująca musi być uwzględniona w wewnętrznej liście programu. Stanowi to o klasie certyfikatu, czyli akceptowalności przez przeglądarki internetowe.

Poziomy zabezpieczeń - metody weryfikacji

Sprawdzanie domeny. Certyfikaty sprawdzające domenę obejmują nazwę domeny (nie nazwę firmy czy organizacji). Te certyfikaty są tańsze i zazwyczaj wydanie ich trwa tak krótko, jak krótko trwa sprawdzanie informacji o domenie w bazie WHOIS. Jednak te certyfikaty dostarczają klientom mniej zabezpieczenia.

Rozbudowane sprawdzanie. Ten rodzaj certyfikatu jest zaprojektowany do ochrony przed wyłudzaniem danych i zapewnia jego użytkownikom najwyższy poziom ochrony. Wymaga rozbudowanego sprawdzenia biznesu/firmy w celu zamówienia takiego certyfikatu (klient będzie poproszony o złożenie kilku dokumentów potwierdzających). Czas weryfikacji do założenia takiego certyfikatu na domenie obejmuje od kilku dni do kilku tygodni. Jednakże zapewnia użytkownikom maximum ochrony, czyniąc adres strony w przeglądarce widoczny na zielonym pasku (tak, jak w bankach on-line).

Rodzaje certyfikatów

Nazwa certyfikatuRozpoznawalność przeglądarekMetoda weryfikacjiChroniony adresGwarancja wystawcySzyfrowaniePrzeznaczenie
 Rapid SSL Około 99% po domenie pojedynczy 10 000$ 256 bit prywatne strony internetowe,konta FB, blogi, fora internetowe
GeoTrust Quick SSL PremiumOkoło 99%po domeniepojedynczy500 000$256 bitmałe sklepy internetowe, blogi, prywatne strony www, konta FB, fora internetowe
GeoTrust True Business ID with EVOkoło 99%rozszerzonaPojedynczy (z zielonym paskiem w adresie)1 500 000 $256 bitduże sklepy internetowe, strony biznesowe, urzędy administracji państwowej, serwery pocztowe, serwery baz danych
Comodo  SSLOkoło 99%po domeniepojedynczy250 000 $2048 bitmałe sklepy internetowe, blogi, prywatne strony www, konta FB, fora internetowe
Comodo EV SSLOkoło 99%rozszerzonaPojedynczy (z zielonym paskiem w adresie)1 750 000 $2048 bitduże sklepy internetowe, strony biznesowe, urzędy administracji państwowej, serwery pocztowe, serwery baz danych

Instalacja certyfiaktu SSL

W panelu Inetadmin własciciel pakietu może samodzielnie zainstalować certyfikat SSL - instrukcja tutaj.

Istnieje możliwość zlecenia Telvinetowi operacji insalacji certyfikatu w kwocie 200 zł netto.

PORTFOLIO

Wybrani klienci

Każdego miesiąca wdrażamy nowe projekty stron WWW.

Zanid
Odra Głoska
Mirs
Loretta
Schweiker
Czer Granit
Pasaż Zielińskiego
Feniks
DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH KLIENTÓW

Podstawowe informacje

Baza wiedzy Telvinet

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.