Jesteś w dziale: Strona główna » Pomoc » Dla administratora

Dział przeznaczony dla administratorów

To miejsce w naszym serwisie rezerwujemy dla profesjonalistów współpracujących z nami po stronie klienta. Znajdziesz tu narzędzia informatyczne do zaawansowanych właściwości wykupionych u nas usług. W trosce o bezpieczeństwo Państwa stron i poczty internetowej przestrzegamy przed używaniem ich przez osoby bez właściwego przygotowania.

Panel MySQL

Z uwagi na zmiany po stronie środowiska serwerowego centralny dostęp do panelu phpMyAdmin został wyłączony. Zalecana jest instalacja własnej instancji w domenie użytkownika (na serwerze FTP).

Ustawienia PHP

Każdy serwer wirtualny ma możliwość przełączania wersji między PHP-5/PHP-6/PHP-7/PHP-8.

Ustawienia te są dostępne w Twoim Panelu, logując się na konto główne. Opcje znajdują się w sekcji ustawień serwera wirtualnego.
PHP działa w trybie CGI.

Połączenie z bazą danych

Połączenia do bazy danych realizowane są tylko poprzez protokół TCP/IP.

Adres serwera bazy danych: localhost

Przykładowe połączenie:
nazwa bazy: baza01
domena: domena.pl
prawidłowy adres do łączenia się z serwerem mysql: localhost

Konto SHELL

Konto shell (lub konto Shellowe) jest to konto w wieloużytkownikowym systemie operacyjnym przeważnie z rodziny Uniksów (np. Linux, FreeBSD, Solaris) pozwalające na dostęp do usług terminalowych świadczonych przez serwer.

W praktyce umożliwia ono dostęp do konsoli zdalnego komputera (zwykle za pośrednictwem SSH lub telnetu) oraz wykonywania na nim standardowych poleceń trybu tekstowego. Wszelkie programy wykonywane są na serwerze udostępniającym usługę, a wprowadzanie danych i wyprowadzanie wyników odbywa się poprzez odległy terminal, na którym pracuje użytkownik.

Cykliczne uruchamianie skryptów – CRON

Uruchomienie skryptów jest możliwe wyłącznie przez administratora serwera. Po uruchomieniu skryptu użytkownik ma możliwość modyfikacji go bez naszej ingerencji.

Zasady instalacji skryptów cron:
1. Należy podać nazwę pakietu, ścieżkę do skryptu (względną w stosunku do folderu pakietu), harmonogram wykonywania (np. 'co 5 minut w godz. 8.00-17.59', albo 'o 4.29, 13.45 oraz 18.51') oraz adres e-mail osoby, która ma dostawać powiadomienia o jego błędach.

2. Skrypt przy prawidłowym uruchomieniu nie powinien nic wypisywać. W przypadku jakichś problemów może wypisywać błędy na wyjście, wtedy użytkownik dostanie o nich informację e-mailem.

3. Skrypt nie powinien pozostawiać żadnych 'wiszących' zadań – powinien je wykonać, a następnie kończyć pracę.

PORTFOLIO

Wybrani klienci

Każdego miesiąca wdrażamy nowe projekty stron WWW.

Zanid
Odra Głoska
Mirs
Loretta
Schweiker
Czer Granit
Pasaż Zielińskiego
Feniks
DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH KLIENTÓW

Podstawowe informacje

Baza wiedzy Telvinet

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.