Jesteś w dziale: Strona główna » Pomoc » Archiwum plików

Archiwum plików serwera FTP

Jak uruchomić usługę generowania kopii plików serwera FTP.

Niezbędne dane

Do wykonania zrzutu archiwum plików serwera FTP niezbędne jest posiadanie dostępu do konta głównego pakietu oraz danych do konta FTP w celu pobrania przygotowanego pliku.

Przygotowanie archiwum danych

 1. Zaloguj się do konta głównego do systemu Inetadmin - https://inetadmin.ticloud.pl/.
 2. Przejdź do sekcji: 'Pakiet [nazwa pakietu]' -> 'Informacje o pakiecie' -> 'Zamów archiwum'. Następnie należy zatwierdzić operację generowania kopii.
 3. Czas generowania danych zależny jest od ilości danych zgromadzonych na serwerze. Kopia będzie zawierała pliki serwera FTP oraz kopię baz danych.
 4. Gotowy plik zostanie zdeponowany na serwerze FTP (należy zalogować do konta FTP). 
 5. W celu zalogowania się do serwera kopii należy przygotować dane dostępowe. W tym celu (będąc zalogowanym do konta głównego w panelu Inetadmin) należy przejść do sekcji : 'Pakiet [nazwa pakietu]' -> 'Konta' -> z listy wybież konto opisane jako '[nazwa pakietu]-backupftp'. Teraz wybież opcję 'Zmiana hasła', wprowadź nowe hasło i zatwierdź je.
 6. Zaloguj się do serwera dowolnym klientem FTP (np. WinSCP, FileZilla) korzystając z wygenerowanych danych: host, nazwa konta, hasło. Adres host to adres twojej strony WWW. W programie należy wprowadzić go bez http/www.

  Przykładowe dane niezbędne do połączenia:
  host: domena.xx
  użytkownika: pakiet-backupftp
  hasło: 123456

Uwaga - niektóre programy domyślnie ukrywają foldery, których nazwa zaczyna się od znaku '.' (kropki). W takim przypadku należy w ustawieniach klienta FTP odszukać opcji odpowiedzialnej za pokazywanie folderów 'ukrytych/systemowych'.

PORTFOLIO

Wybrani klienci

Każdego miesiąca wdrażamy nowe projekty stron WWW.

Zanid
Odra Głoska
Mirs
Loretta
Schweiker
Czer Granit
Pasaż Zielińskiego
Feniks
DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH KLIENTÓW

Podstawowe informacje

Baza wiedzy Telvinet

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.